Data:20 czerwca 2024 4:08

Profile aluminiowe do namiotów - dlaczego warto?

Profile aluminiowe mają niezwykle szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je w przemyśle motoryzacyjnym, budownictwie, ale też, jeśli chodzi o hale namiotowe.

Profile aluminiowe konstrukcyjne - zalety

Klasyczne profile aluminiowe konstrukcyjne mają wiele docenianych przez inżynierów zalet:

• Długa żywotność. Materiał ten wytrzymuje duże obciążenia, nie boi się zmian temperatury, nie koroduje i nie ulega degradacji z biegiem czasu. Profile aluminiowe konstrukcyjne nie tracą swoich właściwości przez 50 lat lub dłużej.

• Odporne na wilgoć. Aluminium nie boi się kontaktu z wodą, parą czy agresywnymi chemikaliami. Dlatego instaluje się je w prysznicach, toaletach, warsztatach produkcyjnych czy w zakładach produkujących żywność.

• Ekologia. Po podgrzaniu lub wystawieniu na działanie światła ultrafioletowego metal nie wydziela nieprzyjemnych zapachów ani substancji rakotwórczych. Jest całkowicie bezpieczny dla człowieka: można go stosować w przedszkolach, szpitalach itp.

• Dekoracyjny wygląd. Profil prezentuje się reprezentacyjnie, w razie potrzeby można go pomalować tak, aby nie wyróżniał się na tle kabin ani ogólnej konstrukcji węzła sanitarnego.

• Przystępna cena. Materiał ten jest uważany za najlepszy pod względem kosztów i jakości.

Typy profili aluminiowych

Istnieje kilka rodzajów profili aluminiowych. Ich parametry zależą od rodzaju użytego materiału i sposobu jego mocowania.

• Standardowy w kształcie litery U służy do mocowania blachy do ścian. Mocuje się go do powierzchni za pomocą kołków, po czym wkłada się do niego arkusz i mocuje za pomocą wkrętów samogwintujących.

• Modele narożne. Służą do łączenia materiałów arkuszowych pod kątem 90 stopni.

• Wtyczki i inne modele, w których arkusze są wyłożone na obwodzie.

Profile aluminiowe do hal namiotowych – jak je wykorzystać?

Profile aluminiowe do namiotów to praktyczne rozwiązanie w przypadku przegród biurowych i sanitarnych, a także hal namiotowych. Profile aluminiowe do hal namiotowych znajdują szerokie zastosowanie przy montażu prefabrykowanych systemów markiz – namiotów letnich, namiotów, pawilonów i magazynów wystawienniczych, krytych sal i scen koncertowych, tarasów itp. Profile ze stopów aluminium, dzięki swojej lekkości i wytrzymałości, zyskały popularność również przy budowie obiektów sezonowych zaprojektowanych z myślą o dużej frekwencji - kompleksów sportowych, lodowisk, kortów tenisowych. Ponadto profile aluminiowe nadają się do budowy barier ochronnych.

Stelaż aluminiowy do namiotu – jakie ma zalety?

Tego typu stelaż aluminiowy do namiotu ma bardzo wiele zalet:

• Stelaż aluminiowy do namiotu jest praktyczny i ma długą żywotność.

• Profile aluminiowe do namiotów cechują się wysoką odpornością na korozje.

• Ich atutem jest zwartość i niewielka grubość przy znacznej wytrzymałości.

• Profile aluminiowe do hal namiotowych cechuje łatwość montażu.

Aluminiowy profil umożliwia także bardziej szczelne mocowanie poszycia markizy do ramy, eliminując tym samym możliwość przecieków. Ponadto konstrukcje aluminiowe są bardzo elastyczne pod względem rozbudowy lub modyfikacji - prefabrykowane ramy aluminiowe można łatwo modyfikować, dodawać lub zmniejszać, w przeciwieństwie do solidnych ram stalowych.

Profile aluminiowe znajdują również szerokie zastosowanie w produkcji konstrukcji z poliwęglanu (altanki, lekkie pawilony letnie, namioty sprzedażowe, zadaszenia, szklarnie itp.). Aluminium w tym przypadku jest optymalnym rozwiązaniem, gdyż zapewnia mocne połączenie arkuszy poliwęglanu. Dodatkowo końcowy profil aluminiowy „uszczelnia” krawędzie blachy. Zapobiegnie to przedostawaniu się wilgoci i brudu do wnętrza.

Wreszcie profile ze stopów aluminium stały się powszechne w produkcji konstrukcji reklamowych – billboardów i innego sprzętu. Lekkość aluminium ułatwia montaż takich konstrukcji, a minimalne ryzyko korozji wydłuża żywotność gotowych konstrukcji. Ta ostatnia cecha ma szczególne znaczenie, gdy konstrukcje reklamowe stoją na świeżym powietrzu i są narażone na kaprysy pogody. Aluminium jest także bardzo elastyczne i pozwala na formowanie konstrukcji reklamowych w dowolnym kształcie. Stopy aluminium dobrze wytrzymują stałe obciążenia i nie reagują na promieniowanie ultrafioletowe.